Prečo práve my?

Táto firma bola založená v roku 2004. Špecializujeme sa prevažne na návrh, realizáciu, servis a predaj automatických zavlažovacích systémov. Používame komponenty najkvalitnejších amerických značiek dostupných na slovenskom trhu. Zároveň spolupracujeme zo záhradníckymi firmami, ktoré nemajú vo svojej ponuke realizáciu automatických závlahových systémov. Veľký dôraz kladieme na kvalitu práce, preto naši zamestnanci každoročne prechádzajú školením z oblasti závlahovej a čerpacej techniky. Zemné práce vykonávame pomocou drážkovacích strojov, ktoré vedia vytvoriť drážku až do hĺbky 40 cm a šírky 15 cm. Pôda je po drážkovaní rozomletá, preto sa ľahšie zhutní pri zasypávaní drážky a tým nevznikajú nerovnosti po drážkovaní. Počas obdobia od vzniku firmy sme zhotovili vyše 200 kvalitných automatických závlahových systémov.

Zavlažovanie

Ako na zavlažovanie?

Ako na zavlažovanie?

 

Základnou podmienkou jestvovania trávnika a rôznorodých rastlín (kvety, okrasné dreviny a pod.) je výživa z mokrého prostredia. Preto sa vplyvom klimatických zmien a nestálosťou počasia v našich podmienkach stáva doplnková závlaha pre rastliny a trávnik nutnosťou.

Kedy zavlažovať?

Kedy zavlažovať?

 

Ak výdatnosť vody nám umožní, aby sme si určili najvhodnejší denný čas, bezpodmienečne si vyberme ranný až skoro ranný čas alebo neskorý večerný. Závlaha je najúčinnejšia v skorých ranných hodinách. V slnečnom žiarení sa zavlažovanie neodporúča, lebo kvapky vody ako lupa vypália dieru do listovej čepele.

Ako zavlažovať?

Ako zavlažovať?

 

Na uskutočnenie zavlažovania máme k dispozícii viaceré prostriedky, ale väčšina z nich viac škodí, ako prospieva! Ukážkovým príkladom tohto procesu je ručná závlaha: na priemerne veľkú (500 m2) dostatočne zavlaženú trávnatú plochu je potrebné niekoľkohodinové ručné zavlažovanie. Máte denne niekoľko hodín na zalievanie trávnika? V súčasnosti najlepším riešením sú automatické zavlažovacie systémy. Odborne vmontovaný automatický zavlažovací systém so 100%-nou výkonnosťou, výborným rozdelením, odborne vybratými postrekovačmi a tryskami, za zlomok času, ktorý je postačujúci na dávkovanie vody, spotrebuje omnoho menej vody!

Koľko zavlažovať?

Koľko zavlažovať?

 

Zavlažujte primeranou dávkou vody! Primeraná dávka vody je v závislosti od obdobia a počasia premenná. Optimálne množstvo vody môžeme určiť takým spôsobom, aby približne v 1,5-2 cm hĺbke bola pôdna vrstva navlhčená. Zavlažovanie 2-3 krát týždenne v jarnom a v jesennom období je postačujúce pre vlhkosť pôdy. Ako hreje slnko a predlžuje sa obdobie sucha a minimálnych zrážok, zvyšujte dávku vody. V záujme prežitia tohto obdobia sa odporúča v čase horúčavy denná 3-4 cm hĺbková závlaha. Oplatí sa časté meranie obsahu vlhkosti pôdy.

Značky, s ktorými pracujeme:

HUNTER - Zavlažovacie systémy
Irritrol - Zavlažovacie systémy
TORO - Zavlažovacie systémy
RAIN BIRD - Zavlažovacie systémy